Interiér bytu 4+kk Praha – Modřany

Požadavkem klientů v bytě 4+kk developerského projektu, kde již byly vybrány dřevěné podlahy v dekoru dubu, bílé lakované dveře a obklad a dlažba do koupelen bylo navrhnout nábytek a vybavení do celého bytu. V koupelnách je použita béžová dlažba a to jak na podlaze, tak stěnách s tím, že jedna zeď byla majiteli navržena v tmavě zeleném odstínu, který udal následnou barevnost jednotlivých místností. Předsíň, která navazuje na chodbu je tvořena velkým množství vestavěných skříní z bílého lamina, doplněna úchyty v dubu a jednotlivými skříňkami z dubové dýhy, které bílou unifikovanost rozbíjí. Na jedné straně stěny v předsíni je použita zelená tapeta Van Gogh doplněna velkými zrcadly. Kuchyňská linka a obývací část je vyrobena ze světle šedé, lakované MDF v kombinaci s dubovou dýhou fládr a olejovanou do hnědé barvy. Ostrůvek je tmavě zelený doplněný kompaktní pracovní deskou, která je použita i na záda kuchyňské linky. Úchyty a baterie je v měděné barvě, ostatní doplňky pak černé. Tmavě zelená barva je pak zopakovaná na výrazné vinylové tapetě, která z obou stran navazuje na úložnou sestavu obývacích skříněk V koupelnách je použitý nábytek na míru s hrany na pokos a je z dubového masivu. Dětské pokoje jsou v kombinaci veselých barev a doplněny tapetami. V ložnice je pak úložná sestava z bílého lamina, která je pak zvýrazněna dubovými prvky a tmavě hnědou, čalouněno postelí se stoky v mědi.

Přestavba chaty Želešice

Rekonstrukce koupelny Praha – Dejvice

Koupelna je díky tomu, že nemá přirozené světlo v kombinaci světlých barev a to béžové, bílé a dřevodekoru, který je požit i na původních obložkových dveří. Vana byla nahrazena prostorným sprchovým koutem rozměru 1200 x 800 s dveřmi otvíravými a sprchovým kanálkem. Ve sprchovém koutě je nika se skleněnou policí. Další úložný prostor je v umyvadlové skříňce a dále pak nice, kam byla integrovaná skříňka, pod níž je i místo na koš.

Kuchyňská linka s jídelnou a dodělávkou obývacího pokoje – Pravonín

Přání majitelů bylo nová, funkční kuchyně, která by se stylově hodila s Tv stěnou, která v obývací části již byla instalována a byla z tmavě šedého lamina, které udalo tón celé kuchyně a knihovny. Tmavě šedá byla doplněna světle šedou v kombinaci s dřevodekorem, který je použit na pracovní desce, desce jídelního a konferenčního stolu a jako záda knihovny. Na kuchyňskou zástěnu byla použita omyvatelná stěrka. Vše je doplněno černými detaily v podobě úchytek, dřezu, baterie a podnoží stolů.

Kompletní rekonstrukce RD Velké Přílepy

Rekonstrukce rodinného domu spočívala v kompletní změně Wc v 1NP, koupelny v 2NP, novou kuchyňskou linkou a změnou podlahové krytiny, dveří. V rámci rekonstrukce se upravovala elektroinstalace i v ostatních místnostech, tak aby navazovala na rozmístění nového nábytku. Na podlahu byl vybrán hnědý vinyl v dřevodekoru, který je doplněn lištou s kovovým odleskem. Původní představou majitelů bylo kovové zárubně nahradit obložkou, což jsem zavrhnul, protože by to bylo škoda a díky kladívkové, stříbrné barvě se krásně doplňují s podlahovou lištou. Dveře jsou laminát světlý dub, který v případě kuchyňské linky přechází v pracovní desku a kuchyňskou zástěnu. Na úkor spíže vznikla v 1NP koupelna s velkým sprchovým koutem. V horní koupelně je pak velká vana doplněna dvojumyvadlem a wc s bidetem. Použité barvy a dekory jsou tmavší, což ale vynahrazuje dostatek přirozeného osvětlení a použitím bílé výmalby, která je doplněna tapetami a v ložnici jedinou tmavě zelenou stěnou.

Nábytek předsíň + chodba Praha – Balabenka

Požadavkem klientů bylo v úzké předsíni a chodbě vytvořit co největší množství úložných prostor. Vzhledem ke zdařilému výběru podlahy, dveří a klik ze strany klientů a tím, že jsme nechtěli chodbu zaskládat byla zvolena kombinace bílého lamina s otevřenými nikami v dřevodekoru a doplněné zápustnými úchytkami černé barvy.

Rekonstrukce koupelny Praha – Petřiny

S rozpočtem 115 000,- na komplet novou koupelnu s Wc včetně stavebních prací tohle byla výzva, která se myslím podařila. Dispoziční uspořádání koupelny se změnilo, tak aby bylo možné instalovat sprchový kout, který je sice jen 75 cm hluboký, ale široký tak, aby tento nedostatek byl potlačen. Barevnost je jednoduchá a to kombinace bílého lesklého obkladu a dlažby v hnědém dřevodekoru, která je povytažena až ke stropu koupelny.

Rekonstrukce koupelny Praha – Holešovice

Požadavkem majitelky bylo změnit původní vanu za sprchový kout a zachovat kombinaci modro-bílých obkladů, které jsou v lesklém provedení a doplněny dlažbou v dřevodekoru, díky čemuž koupelna více prokoukla. Velká koupelnová umyvadlová skříňka je doplněna skleněnou poličkou pro vystavení parfémů.

Kompletní rekonstrukce bytu 2+kk Praha – Radlická

Dispozice bytu ve starší, zděné zástavbě byla vzhledem k rozmístění nosných stěn zachována. Jen došlo ke spojení Wc a koupelny, díky čemuž se zvětšila i technická místnost, kde se nachází plynový kotel s pračkou. V ložnici byly zachovány staré dubové parkety, které se zbrousily a povrchově upravily olejo-voskem. Kuchyňská linka je součástí obývacího pokoje a všechny čelní plochy a police jsou z dubového masivu opatřené olejo-voskem. Na kuchyňskou zástěnu byly použity psaníčkové obklady malého formátu doplněné antracitovou spárovací hmotou a černými lištami. Stejný obklad je použit v koupelně, kde vše je doplněno černými bateriemi, ukončovacími lištami, koupelnovými doplňky. Koupelna je rozjasněna geometrickou dlažbou, která dává místnosti ´´šmrnc´´ a dřevodekorem použitým na koupelnové skříňce.

Ložnice + předsíň Praha – Jinonice

Návrh s následnou realizací ložnice a předsíně bylo pokračováním návrhu obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Jedná se o pánský byt, takže materiály a barvy jsou voleny v chladnějším stylu. V ložnici je vestavěná skříň s posuvnými dveřmi v kombinaci dřevodekoru, šedé a černého posuvného systému. Krom ukládání oblečení je ve skříni umístěna i TV. V pokoji je manželská, čalouněná postel š. 160 cm s úložným prostorem a vše je doplněno subtilními stolky a osvětlením v černém designu. V předsíni je umístěna vestavěná skříň s otevíravými dveřmi, která materiálově koresponduje se skříní v ložnici, akorát je prohozeno množství dřevodekoru a neutrální šedé. Dále tu je umístěna lavice se zrcadlem a jelikož má majitel rád kšiltovky, tak také věšák pro jejich umístění.

Ložnice – postel a noční stolky na míru Horní Počernice

V ložnici o ploše 10 m2 byla již umístěna vestavěná skříň, takže primárně šlo o návrh postele s úložným prostorem, nočních stolků a osvětlení. Postel a noční stolky jsou na míru z materiálu dubu s povrchovou úpravou matný lak. Noční stolky mají subtilní podnož a doplněny zásuvkou. Osvětlení je skleněné s prvky mědi a betonu. Tapeta v přírodním dekoru bříz.

Atypická komoda Praha – Kobylisy

Interiér bytu je tvořen neutrálními tóny v dekoru bílá, krémová, různé varianty šedé a doplňkovým materiálem dřevem. Obývací pokoj, kam byla komoda navržena je propojen s chodbou, kde je umístěna knihovna v podobném designu, takže hlavní prvky z ní byly převzaty. Je tvořená lakovanou MDF v bílé, matné barvě a drásaným, olejovaným dubem. Otevírání zásuvek je bezúchytkové a korpus je doplněn nerezovou podnoží na míru.

Dětský pokoj Praha – Radotín

Požadavkem klienta bylo vytvořit dětský pokojíček pro 2 letou holčičku v již zrekonstruovaném pokoji, kde byla pouze podlaha – vinyl v dekoru dubu a dále pak lakované borovicové palubky a bíle vymalované zdi. Díky výrázné palubkové šikmině byl celý interiér oživen růžovou / šedou / modrou barvou a to jak na nábytku, tak na dekoracích. Dětská postýlka je ve tvaru domečku a oživena svítícími, barevnými kuličkami a samolepícími dekoracemi na stěně. U postýlky je truhla pro ukládání hraček, taburety taktéž s úložným prostorem a dále pak křeslo v petrolejové barvě, které lze případně rozložit na lůžko. Ostatní nábytek je IKEA – systém STUVA pro ukládání hraček a šatstva. V míště šedě vymalované části zdi bude zavěšena popisovací / magnetická tabule určená pro kreativní činnost dítěte.

Obývací pokoj s kuchyňskou linkou Praha – Vysočany

Zadání klienta bylo jasné a to, celý pokoj prosvětlit, zmodernizovat a nálest optimální dispoziční řešení rozmístění nábytku. V případě kuchyňské linky byl požadavkem dostatečný prostor pro ukládání věcí a pracovní plocha. Na podlaze zůstala původní vícevrstvá dubová podlaha opatřená lakem. Ostatní nábytek byl odstraněn a došlo k vytvoření nové kuchyňské linky, která je z lamina a to v kombinaci dub (jak skříňky, tak pracovní deska) a šedého laminata. Na kuchyňskou zástěnu byla použita stěrka v dekoru betonu a třpitkami, což je odrazem tapety na protější straně, i když ta je v jiných barvách a dekoru. Nábytek v obývacím pokoji je tvořen stejným dekorem, co kuchyňská linka a to z důvodu propojení obou zón. Jídelní stůl s židlemi je prozatím původní a čeká na výměnu.

Kompletní rekonstrukce bytu 4+1 Praha – Roztyly

Požadavkem klienta byla jednoduchost, modernost s prvky industriálního stylu. Původní dispozice panelového bytu 4+1 byla změněna na 4+kk s tím, že došlo k prohození místnosti původní kuchyně za budoucí dětský pokoj. Panelová soustava umožnila vybourání všech původních příček a tudíž byl obývací pokoj propojen s kuchyňským koutem a situován v blízkosti lodžie. Nevhodné spojení koupelny s Wc bylo napraveno a do koupelny se umístil velký sprchový kout s odtokovým žlabem na podestě a umyvadlo š.80 cm. Aby pračka a sušička nerušily design koupelny, byly umístěny do niky na chodbě. Jak v koupelně, tak na Wc je použit obklad formátu 45 x 90 cm se stěrkou, která dále přechází do kuchyňského koutu. Díky šatně a úložných prostor na chodbě není potřeba v ložnici žádných skříní, takže se v prostoru vyjímá velká paletová postel a celou surovost zjemňuje tapeta použita za čelem postele.

Interiér obývacího pokoje s kuchyňskou linkou Praha – Jínonice

Požadavkem klienta v novostavbě bytu 2+kk bylo vytvořit funkční kuchyňskou linku, jídelní a obývací část. Jelikož se jednalo o interiér pro mladého muže, kde na podlahu a dveře byl zvolen dekor šedého dubu, tak návrh se odvíjel od již vybraných povrchů. Kuchyňská linka a nábytek do obývacího pokoje jsou v dekoru šedého lamina jemně profilovaného a žíhaného černou, která je doplněna modrými, matnými, lakovanými dvířky. Pracovní deska je v dekoru broušeného hliníku, na což navazují podélné úchyty na hraně a vše je doplněno tmavě modrou omyvatelnou stěrkou. Modrá je spojujícím prvkem a tudíž byla použit na tapetě, která přechází z obývací části do kuchyňské.

Rekonstrukce bytu 3+1 Praha – Radotín

Jednalo se  o kompletní rekonstrukci koupelny, obývacího pokoje, ložnice a vytvoření dostatečného množství úložných prostor pro oblečení a sezónních věcí v komoře. Požadavkem majitelů bylo v interiéru využít teplé přírodní barvy a materiály, tak aby vše bylo moderní i po několika letech. V koupelně byla přemístěna vana, vytvořeny niky pro umístění pračky, bojleru, sprchové koutu a použito velké dvojumyvadlo. Dominantou obývacího pokoje je velká sedací souprava v modré barvě, která je doplněna barevnými pufy a dále pak knihovna, která je umístěna za dveřmi. Tv stěna je tvořena skříňkami v bílé barvě a dekoru dubu a doplněna pracovním místem. V ložnici je téměř 4 m vestavěná skříň a díky oblibě majitelky ve fialové barvě doplněna světle fialovou výmalbou v kombinaci s tmavě šedou polstrovanou postelí. Při rekonstrukci došlo k sjednocení podlahové krytiny v celém bytě, která byla nahrazena vinylem v jednotném dekoru dubu. V rámci modernizace bytové jednotky byly vyměněny interiérové dveře, také za dekor dubu a původní ocelové zárubně natřeny kladívkovou barvou v měděném tónu.

Interiér obývacího pokoje Praha – Hloubětín

Nadčasovost, neutrálnost, teplé tóny, příjemné materiály jsou slova, která by mohla charakteristikovat tuto proměnu. Původně, téměř nezařízený obývací pokoj v panelovém bytě prokouknul použitím vinylové podlahy v dekoru dubu. Tento dekor udal cestu i obývací stěně, kde bylo požadavkem vytvořit pracovní kout a dostatek úložných prostor. Na materiály byla použita dubová dýha, která je pro delší životnost lakována polomatným lakem v kombinaci s bílými lakovanými dvířky a korpusy jednotlivých skříněk z lamina. Celá sestava je doplněna jednoduchými úchyty a tapetou v přírodním dekoru. Ve zbytku pokoje dominuje velká šedá pohovka se zajímavým výsuvným konferenčním stolkem opět v dekoru dubové dýhy. Atmosféra je dotvořena jemnou, krémovou záclonou a originálním osvětlením z jedné série.

Interiér dětského pokoje Praha – Hloubětín

Požadavkem maminky bylo vytvořit pro 5 leté dítě pokojíček, který by mohl vydržet až do dospělosti a tudíž na nábytek byla použita bílá barva, která se s postupným věkem dítěte může různě doplňovat a měnit například v podobě samolepících dekorací. Holčičky oblíbené barvy jsou světle modrá a růžová, která byla použita na výmalbu a doplněna květovanou tapetou v obdobných odstínech. Jelikož místnost má tvar podlouhého, úzkého obdélníku s dveřmi v rohu místnosti, byla jedna stěna použita jako ´´nábytková´´, tj. od knihovny a umístění hraček, až po rozkládací postel a dokončena velkou šatní skříní. Naproti této nábytkové stěně je místo, určené pro kreativitu dítěte a to je stěna, na kterou lze psát fixou jako na whiteboard. Stůl je umístěn klasicky pod oknem, aby se brzké školačce dobře psaly domácí úkoly.

Interiér obývacího pokoje Praha – Háje

Obývací pokoj je laděn do jemných pastelových barev, aby se opticky propojil se stávající kuchyní, která má dvířka v bílém lesku a pracovní desku v dekoru dubu. Dekor dubu je použit na laminátové podlaze, která se měnila z původní třešně, čímž byl pokoj menší a výrazná červenost podlahy působila v interiéru agresivně.  V místnosti je použita zelenkavá rozkládací pohovka a dále pak pár kusů nábytku, který je kombinací bílé korpusy a lesklé, zelenkavé dvířka. Vše doplně pastelovým odstíny tapety a doplňků.

Kompletní rekonstrukce bytu 1+1 Praha – Žižkov

Bytová jednotka se nachází v 1. podlaží žižkovské činžáku a díky letitému vybydlování byla v žalostném stavu, takže se muselo přistoupit ke kompletní rekonstrukci. Původní dispozice bytu byla 1+1, což se na požadavek klienta změnilo na 1 + kk. Musela se udělat kompletní nová elektroinstalace, vodoinstalace a dále vyřešit vytápění a ohřev teplé vody, o které se stará elektrický kotel a bojler. Na podlahách v obytných místnostech byly pouze prkna, která byly vytrhána a celá místnost srovnána OSB deskami s použitím liaporu. Majitel chtěl investovat do dřevěné podlahy, takže na novou vrstvu se použila kvalitní 3-vrstvá dubová podlaha v hnědém dekoru s povrchovou úpravou olej. Koupelna je řešena v  pánském, jednoduchém stylu a to kombinací šedého obkladu a dlažby s šedou výmalbou. Neutrálnost šedé barvy je rozbita bílými sanitárními předměty a umyvadlové skříňky + dveří v dekoru dřeva. Celý byt se postupně zařizuje…

Nová kuchyňská linka Praha – Řepy

Původní kuchyně stará cca 20 let již nebyla vyhovující a tudíž došlo k kompletní změně, i když dispozice byla ve svém důsledku zachována. Došlo k navýšení úložných prostorů, změně rozmístění spotřebičů, tak, aby nebylo pro starší manželský pár vaření namáhavé, ale stalo se opět radostí v každodenním životě. Korpusy kuchyně jsou z bílého laminátu, dvířka profilovaná, lakovaná v krémovém matu, pracovní deska tmavá, aby byla sjednocena s původním jídelním stolem a židlemi, které si majitelé přáli zachovat. Spodní skříňky jsou vybaveny kvalitními pojezdy, aby bylo vše přehledně uloženo.

Interiér bytu 3+kk pro pronájem Praha – Strašnice

V již rekonstruovaném bytě 3+kk, kde byly použity standardní materiály a bílá výmalba byl použit neutrální nábytek a vše doladěno doplňky ve výrazných barvách, aby ubytovaní návštěvníci dostali pocit domácího prostředí. Obývací pokoj a pokoj s lůžkem, které je možné rozdělit na dvě části je laděn do moderních, veselých tónů. Opakem modernosti je pokoj v provence stylu, který zaujme fialovými doplňky. Celý interiér se nese v duchu čistoty, domácí pohody a s důrazem na to, aby se hosté do toho bytu opět rádi vraceli.

Nábytek a doplňky pro byt 2 + kk Praha – Holešovice

Pro prostory bytu v obytném domě pavlačového typu postaveném v 30. letech 20. stolení s prvky funkcionalismu byly použity jednoduché tvary moderního, městského stylu s ohledem na funkčnost. Obývací pokoj je tvořen bordó barvou, která v kombinaci s černou tapetou květinového vzoru, černými korpusy skříněk a černě natřeného dubového stolu z bazaru s černým sklem vytváří jednoduchou, ale vyváženou kompozici. V ložnici je použita stejná tapeta, která s šedou, neutrální výmalbou a smrkovým, lakovaným nábytkem působí přirozeně a útulně. Zádveří sloužící i jako chodba je díky výrazné geometrické černo-bílé tapetě, která je nalepena na dveřích botníků čisté a funkční.

Kompletní rekonstrukce bytu 3+1 Praha – Trója

Požadavkem tříčlenné rodiny žijící v panelovém domě bylo provést kompletní rekonstrukci bez zásahů do nosných konstrukcí, s vyzděním nového jádra, kompletní výměny elektrické sítě, vybouráním ocelových zárubní a nahrazení novými, výměny podlahové krytiny a zvýšení obytného komfortu. Celá rekonstrukce se nesla v neutrálních tónech v kombinaci s bílou barvou ve skandinávském stylu. Koupelna s WC získaly díky posunutí do prostoru chodby o pár centimetrů navíc s tím, že zařizovací předměty byly ponechány v podobném rozložení jako ty původní – vše laděno do béžové barvy v kombinaci s bílou sanitou a doplňky v lesklém chromu. Dětský pokoj pro 18 letého studenta je proveden nadčasově a dominantou je velká postel. Ložnice bohužel úzkého tvaru zůstala zachována v původním rozložení s tím, že přední část slouží jako šatna a postel je oddělena japonskou stěnou. Kuchyně získala kompletně novou tvář a velký důraz byl kladen na využití každého centimetru pro úložné prostory. V obývacím pokoji byly zazděny dveře vedoucí přímo do chodby, tak aby se sem mohla pohodlně vlézt velká sedací souprava do L. Bohužel ve vstupní části bytu a chodby nebylo možné využít prostor pro ukládání věcí, což se vyřešilo snížením stropu a vytvořením 4 uložišť.

Rekonstrukce koupelny půdního bytu Praha – Břevnov

Kompletní rekonstrukce malé koupelny o rozměrech 3,4 m2 atypického tvaru v půdním bytu pro dvoučlennou domácnost se nesla v duchu moderny, elegance a nadčasovosti. Díky malému prostoru byla vana nahrazena sprchovým koutem čtvercového půdorysu o rozměrech 90 x 90 cm, tak aby se sem pohodlně mohlo vejít umyvadlo s galerkou, WC, plynový kotel a pračka. Povrch zdí tvoří světlešedá omyvatelná barva, bílý strop z části zkosený a tmavý šedohnědý obklad formátu 60 x 30 cm. Podlaha je tmavě-hnědá v dekoru dřeva z úzkých keramických lamel 15 x 60 cm, vše ozvláštněno doplňky v barvě chromu a nerezu.